Paljud korteriomanikud teevad vara remontides suure investeeringu, kuid unustavad ära, et kallite plaatidega kaetavate sanitaarruumide seinte taga on püstakud, mis võivad lekkida ja seetõttu tuleb sein uuesti ühel päeval maha lammutada.

- Seinapealsete püstakutega on lugu avarii korral lihtsam.
- Foto: Julia-Maria Linna
Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht Ronald Tõnisson ütles, et paljud varaomanikud ei mõtle oma kodu remontides kaugemale oma välisuksest ja seintest. „Isegi kui majas on püstakud kunagi vahetatud, võib sellest olla palju aega möödas ja ka kunagised uued püstakud muutuvad ühel päeval vanaks. Kui kanalisatsioonitoru peaks lekkima ja see selgub hiljem, on suur töö vastu taevast lennanud, kuna püstakute vahetamist ilma seinte lammutamiseta naljalt teha ei saa,“ selgitas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vajadus erakorralise meditsiini järgi suureneb libeduse tulekuga alati. Avalikult aga ei räägita sellest, et paljud korteriühistud aitavad sellele omakorda tublisti kaasa.
Sajad kortermajad üle Eesti pole arvestanud, et talvel pole ainult miinuskraadid – sulaga tulevad katustele kogunenud lumi ja jääkamakad mürinal alla ning ohustavad inimeste elusid.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.