Prügimajandus on kirgi kütnud alati – olgu selleks kulud, prügiauto liikumisintervallid või kaaselanike nahaalsus konteinerite ehitusmaterjalidega täis toppimisel.
„Prügiteemad on nõnda räpased, et esteetika üle arutelu on jäänud alati tagaplaanile,“ sõnas Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht Ronald Tõnisson. „Ka prügi kogumine saab olla esteetiline ning tegelikult mõjutab see inimesi palju rohkem, kui arvata võiks,“ ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üürileandjate ja üürnike seas tekitab palju segadust asjaolu, kes peab tasuma üürikodu remondifondi, kindlustuse või korteriühistu laenumakseid. Rendini õigusjuht Lia Siht teeb puust ja punaseks, milline on kõrvalkulude tasumise kord ning kuidas seda üürilepingus korrektselt vormistada.
2023. aastal jagati korterelamutele renoveerimistoetusega 80 miljonit eurot vaid loetud tundide jooksul. 2024. aasta alguses avaneb uus taotlusvoor, kus jagamisele läheb 160 miljonit eurot. Selleks, et toetusest mitte ilma jääda, peaksid korteriühistud juba praegu ettevalmistusi tegema hakkama.
Paljud korteriomanikud teevad vara remontides suure investeeringu, kuid unustavad ära, et kallite plaatidega kaetavate sanitaarruumide seinte taga on püstakud, mis võivad lekkida ja seetõttu tuleb sein uuesti ühel päeval maha lammutada.
Oma maja ehitamine on paljude eestlaste unistus, mis varem või hiljem esile kerkib. Kuid unistusest üksi ei piisa – vaja on teadmisi, rahalist paindlikkust ja julgust võtta vastutus. Kui kinnisvarahinnad on kõrged ja valmislahendused ei vasta ootustele, küsivad paljud pered: kas on võimalik ehitada maja odavamalt, ent siiski kvaliteetselt?