Kliimaministeerium eraldab Keskkonnaametile kolmeks aastaks ligi miljon eurot, et jätkata järgnevatel aastatel kriitilisemates kohtades karuputke tõrjet ja anda karuputke tõrje järk-järgult üle maaomanikele.
„Võõrliikide tõrje on muutumas üha olulisemaks kliimamuutuste tõttu. Pehmemad talved ja pikemad vegetatsiooniperioodid soodustavad võõrliikide levikut ja ellujäämist Eestis. IPBESi võõrliikide raporti kohaselt on võõrliikidega seotud majanduskulu alates 1970. aastatest iga kümnendiga neljakordistunud, samas võib üks aasta tõrjumata karuputke tähendada aastatepikkuse töö mahaviskamist,“ ütles kliimaminister Yoko Alender.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.