Suurettevõtja Sonny Aswani rajab Hiiumaale uue heaolukeskuse
Hiiumaa rannikul sünnib Eha – uus rahvusvahelise haardega heaoluretriit. „Soovime, et Eha oleks väärtuslik panus Hiiumaa kogukonda,“ ütlevad retriidi asutajad Sonny Aswani ja Eva Maran ja kaasatud on oma ala tunnustatud Eesti spetsialistid.
Hiiumaal on valmimas uus koht, mis kutsub aeglustama, kuulama ja taas endaga kohtuma. Metsade ja mere vahele peitunud Eha avab oma uksed 2026. aasta suvel, pakkudes aastaringselt sügavat heaolu kogemust, mis ulatub kaugemale tavapärasest lõõgastuspaigast.
Mujal Eestis toimivate tööriistadega on Ida-Virumaal vähe peale hakata: tavapärane elukeskkond on siin tugevalt moondunud
Ida-Virumaal arendada tahtjaid justkui on, ent jalus on olukorra trööstitus, regulatsioonid ja kasumisoov. Ettekäändeid mitte teha jagub, ent vähesed suudavad näha laiemat pilti ja vaid üksikud taipavad olukorda süveneda - nemad riisuvad tulevikus koore.
Hotelli arendajaks on Loodusspaahotell OÜ. Hotelli projekteeris KUU Arhitektid. Ehitustöid teostavad Nordecon AS ja Embach Ehitus OÜ. Kogu projekti investeeringu suurus ulatub 36 miljoni euroni, millest 13 miljonit rahastatakse Õiglase Ülemineku Fondi abiga
Eduka projekti aluseks on koostöö – kui arhitekt ja arendaja lähtuvad vastastikusest austusest ja täiendavad teineteise teadmisi ja kogemusi, sünnib terviklik ja toimiv lahendus, kirjutavad Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid Kaidi Põder ja Margo Koppel.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.