“Ära mune! Osta ära ja siis mõtle, kust see raha tuleb.” Kriisidest kõikuma löönud ja mõõnadega tagasi 2019. aastasse jõudnud kinnisvaraturul tasub investorite sõnul alustada huvilistel - nagu ikka - kohe.
Hispaanias tegutseva kinnisvarainvestorid Gerdi Arst ning Uus Maa Pro üks kaasjuhtidest Martin Vendla kuldreeglite hulka kuulub ka kuulus kriteerium - asukoht, asukoht, asukoht. Kehtib nii Eestis kui Hispaanias.
Foto: Sergei Trofimov
“Kui oli koroona, oli kõigil pea laiali otsas, et mis saama hakkab. Sellist ülemaailmset lockdown´i polnud keegi näinud,” meenutas Uus Maa Pro üks kaasjuhtidest Martin Vendla InvesteerimisFestivalil kinnisvara hetkeolukorras rääkival arutelul.
“Mina jään ootuse juurde saada 100 protsenti tootlust omakapitalile,” ütles kinnisvarainvestor Julia Kangro korterite flippimise kohta. Alustada tasub aga koos sõpradega, pannes raha ja oskused kokku.
Pahatahliku ning osava üürniku otsa sattumisel võib korteriomanikku oodata rida ebameeldivaid üllatusi, kus isegi üürikomisjoni ostusest ja kohtutäiturist ei piisa, et puuküürnikust lahti saada.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.