12 aprill 2016

Gaasiküte on soodne ja mugav

Gaasikütet on Eestis korterite ja eramute kütmisel kasutatud juba 1980ndatest, tänu millele leidub meil vastava ala kogenud spetsialiste ja asjatundlikke nõuandjaid. Tänasel päeval on gaas väga madala hinnaga ning koos elektriküttega kõige soodsamate paigaldus- ja hoolduskuludega kütteliik. Täpsemalt räägib GasTerm Eesti OÜ projekteerija Kaspar Kuusmik.

Praegusel ajal on nii korterelamute kui ka eramajade puhul gaasiküte oluliselt soodsam kui tsentraalvõrgud, elektriküte või kütteõli. Liitumine gaasiküttega sisaldub sageli krundi hinnas ning sel juhul tuleb liitumiseks tasuda vaid väike võimsuspõhine tasu. Gaasi müügiga tegeleb Eestis põhiliselt AS Eesti Gaas, kuid on ka palju piirkondlikke gaasimüüjaid ja võrguettevõtteid. Seega peab gaasiga liitumise võimalusi uurima piirkonna järgi.

Kütteks tarbitav gaas on samasugune maailmaturu börsikaup nagu elekter. Kuigi seni veel sõltub Venemaa gaasiturust ja hinnakujundusest kogu Euroopa, tehakse Euroopa Liidu riikides investeeringuid veeldatud loodusliku maagaasi (LNG) tarnimiseks ja spetsiaalsete LNG terminalide ehitamiseks maagaasi transportimiseks meritsi. See peaks tulevikus pakkuma gaasihindadele konkurentsi.

on ökonoomsed ja töökindlad

vastavad kõige rangematele Euroopa Liidus kehtestatud seadmete ja ümbritseva keskkonna ohutuse nõuetele

nende ehituses on kasutatud moodsaid ja efektiivseimaid lahendusi, näiteks alumiiniumi-ränisulamist soojusvahetit ja silindrilist roostevabast terasest põletit

võimaldavad intelligentset juhtimist nutiseadmete kaudu

Gaasiküte on tõhus ja paindlik

Gaasikütte kasutegur on 95–100%, mis tähendab, et gaasist võetakse välja kogu võimalik saadav energia. Kasutades ära ka gaasi põlemisel tekkivat kondensatsiooni, saavutatakse kasuteguriks rohkemgi kui 100%.

Sarnaselt teiste kütteliikidega arendatakse gaasiküttes pidevalt uusi ja paremaid tehnoloogiaid ning ühendatakse erinevaid kütteliike, et pakkuda klientidele valikuvõimalusi ja soodsamaid lahendusi. Näiteks ühildatakse gaasiga päikeseküte ja soojuspump, et kasutada ära rohelist energiat. Kui iga aastaga vähenevad tavapäraste energiaallikate varud pöördumatult, siis vee soojendamine ja kütmine päikeseenergia abil hoiab kokku nafta- ja gaasivarusid. Mida vähem kasutatakse kütust, seda vähem on õhusaastet ning seda parem on mõju ümbritsevale keskkonnale.

Gaasikütte kindel eelis kerkib esile kõrgetemperatuurilistes süsteemides. Suuremate süsteemide puhul on mõttekas kütta külmemate kraadidega gaasi ja kõrgema välistemperatuuri puhul soojuspumbaga.

Suurepärase efekti eramutes annab, kui süsteemi lisada veel veesärgiga kamin, mida küttes salvestatakse soe vesi akumulatsioonipaaki ning annab ruumidele sooja mitme tunni vältel.

Lisaks on moodsamad süsteemid ühendatavad nutiseadmetega ja juhitavad mobiiltelefonide, arvutite või tahvelarvutite rakenduste kaudu. Väga oluline on kummutada müüt gaasi ohtlikkuse kohta – tänapäeva gaasikatlad on täiesti ohutud.

Investeering katlasse ei ole suur

Uue põlvkonna kondensatsioonikatelde eluiga on üle 10 aasta, aga seda juhul, kui neid korrektselt iga kahe aasta tagant hooldada. Hooldamiseks on vajalik kutsuda tehnik, aga uuemad katlad annavad ka ise veateatega märku, millal hooldust vajavad. Katlakeha maksab keskmiselt 1100–1500 eurot, hoolduse hind on 30–100 eurot olenevalt väljakutse kiirusest, päevast ja tööde mahust. Kõik katlad on varustatud A energiaklassi tsirkulatsioonipumpadega.

Kui telefone vahetatakse keskmiselt kahe aasta tagant ning need maksavad 400–600 eurot, siis 10 aasta tagant 1500 eurot gaasikatlasse investeerida ei ole palju. Seda enam, et katlad uuenevad ja täiustuvad pidevalt ning teadlikum inimene vahetab heal meelel oma vana katla uue ja efektiivsema vastu.

Kütteseadmete pakkuja oleks mõistlik majaehitusprotsessi kaasata juba projekteerimisel, sest mida varem konsulteerida asjatundjatega, seda parem ja soodsam on tulemus. Näiteks veetarbimispunktidest liiga kaugel asuva katlamaja puhul peab arvestama täiendava tsirkulatsioonikuluga – kõik taolised üksikasjad saaks aga selgelt rääkida juba enne projekti valmimist. Hea ja usaldusväärne küttesüsteemi pakkuja teenus ulatub esmakonsultatsioonist ja projektist kuni paigalduse, teostuse, hoolduse ja garantiini.

Gaasikütte kasutegur on 95–100%, mis tähendab, et gaasist võetakse välja kogu võimalik saadav energia. Kasutades ära ka gaasi põlemisel tekkivat kondensatsiooni, saavutatakse kasuteguriks rohkemgi kui 100%.

GasTerm Eesti OÜ

OÜ GasTerm Eesti põhitegevusalad on gaasivarustustööde projekteerimine ja teostus ning gaasi- ja kütteseadmete müük, paigaldus ja hooldus nii korteritele ja eramutele kui ka suurtele tehnohoonetele. Ettevõtte eesmärk on paindlik ja personaalne lähenemine, pakkudes klientidele süsteemid vastavalt vajadusele ja võimalustele. GasTerm on Bosch Termotechniku kütteseadmete Junkers ja Buderus ametlik hoolduspartner ning tarnib Eestisse ja lähiümbrusesse tööstuslikke gaasipuhureid, mida valmistatakse Prantsusmaal Gastermi tellimuse alusel. Lisaks pakume hooldust ja tarnet Schwanki ja Apeni tööstuslikele kütteseadmetele. Gasterm pakub tõhusaid gaasisüsteemide, soojuspumpade, tahkekatelde ja päikesekütte kombineeritud lahendusi.

www.gasterm.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806