Tallinna abilinnapea Merike Martinson
külastas Tallinna Lastehaigla vastuvõtuosakonda ja traumapunkti, et saada
ülevaade tänavusuvistest peamistest haigustest ja õnnetustest.
Haigestumiste arv on tänavu varasemast väiksem. Pole sagedasi viirushaigusi, ohtlikke mandlipõletikke ega ülekuumenemisi, sest suvi on olnud jahedavõitu, teatas Tallinna pressiteenistus. Õnneks pole ka rasketes liiklusõnnetustes seni lapsed suurt viga saanud.
Tallinna Lastehaigla traumapunkt võtab erakorralisi patsiente päevas vastu umbes poolsada, neist enamikul on kukkumistraumad. “Silma torkab batuudil kukkudes saadud vigastuste, peamiselt peapõrutuste suur hulk,” ütles doktor Martinson. “Kuna see uudne spordivahend on üpris tundmatu, siis tulenevad vigastused just oskamatusest, nagu see oli omal ajal rulluiskude ja ruladega.”
Murettekitavad on järelevalveta jäetud laste uppumisjuhtumid. Sageli on järelvalvetuse põhjuseks vanemate alkoholism.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Martinson paneb lastevanematele südamele rohkem jälgida oma laste tegutsemist, sest nende ohutunne pole tihtipeale piisavalt arenenud.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.