Shell räägib läbi Jordaania põlevkivi kasutamist

Energiavaene Jordaania teatas pühapäeval,
et peab läbirääkimisi Royal Dutch Shelliga, et hakata tootma
põlevkiviõli riigi ligi 40 miljardi tonnisest põlevkivivarust.

„Läbirääkimised Shelliga põlevkivi töötlemiseks Jordaanias on juba lõpusirgel,“ teatas riigi loodusressursside ameti juht Maher Hjazin.

„Kui meie plaanid õnnestuvad, siis oleks see üks meie riigi suuremaid projekte saavutamaks energiasõltumatust, andes samas ka ekspordivõimaluse tulevikuks. Plaani maksumuseks on hinnatud 62,26 miljardit krooni," vahendas AFP.

Jordaania on praegu sunnitud 95% kasutatavast energiast importima ning on üha suureneva energiavajaduse tõttu raskustes. Samas omab riik maailma suuruselt neljandaid põlevkivivarusid.

Hjazin ütles Jordaania Inseneride Assotsiatsioonile (JEA), et Eesti riiklik energiafirma Eesti Energia on teinud uuringu, mille kohaselt saab põlevkivist toota 36 000 barrelit põlevkiviõli päevas. Et põlevkivist õli saada, tuleb seda maa all väga kõrge temperatuurini kuumutada. Vabanevad süsivesinikud tuleb seejärel pumbata maapinnale ja ümber töödelda.

JEA juht Wael Saqqa üles, et 40 miljardi tonni suuruse põlevkivivaru rakendamine tagaks riigile õli 700 aastaks. Enne Saddam Husseini reþiimi kukutamist sõltus kuningriik täielikult Iraagi naftast, importides seda 5,5 miljonit tonni. Poole said jordaanlased tasuta ning ülejäänu „sõbrahinnaga“.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised