Peeringu tingimuste muutmine võimaldab
Elionil hakata teistelt internetiteenuse pakkujatelt küsima nende ühenduse
kasutamise eest märkimisväärselt suuremat raha, ütles Elisa
suhtekorraldusjuht.
"Elion katkestas ühenduse Tallinn Internet Exchange (TIX) LANiga, mille kaudu vahetasid kõik Eesti operaatorfirmad seni internetiliiklust. See tähendab, et iga operaator peab nüüd kas leppima 1. veebruarist jõustunud uute peeringlepingu tingimustega või otsima alternatiivse lahenduse," märkis ettevõtte suhtekorraldusjuht Marika Raiski.
"Näiteks Elisa kliendid suhtlevad Elioni klientidega nüüd Soome Elisa välisühenduse kaudu," lisas ta.
"Peeringu tingimuste muutmine võimaldab Elionil hakata teistelt internetiteenuse pakkujatelt küsima Elioni ühenduse kasutamise eest märkimisväärselt suurt raha. Elion on kirja pannud tingimused, millele ei vasta pea ükski Eesti interneti teenuse pakkuja," sõnas ta.
Raiski ütles, et dokumendi jõustumise ajaks oli planeeritud selle aasta 1. veebruar. Seni meilt veel konkreetselt raha pole küsitud, aga arvestuslikult oleks summa, mida Elion meilt ootab, ligi 250 000 krooni aastas.
Elisa esindaja sõnul pole Elioni selgitused kahjuks kuidagi põhjendanud. "Kaalume pöördumist konkurentsiameti poole," lisas ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?