Äripäev küsis Swedbankilt, miks nad
vahetult enne kohalike omavalitsuse valimisi Tallinna abilinnapea Deniss
Boroditši vastu pankrotiavalduse esitasid.
Panga esindaja Mart Siilivaski sõnul püüdis pank enne pankrotiavalduse esitamist leida lahendust kohtuväliselt enam kui pool aastat, kuid see lõppes tulemusteta. "Leiame, et see on piisavalt pikk aeg selleks, et püüda koostöös pangaga leida probleemidele lahendused," märkis Siilivask.
Ta lisas, et Swedbank ei sekku oma tegevuses poliitikasse. "Kinnitan, et Deniss Boroditši pankrotiavalduse esitamine kohtule pole kuidagi seotud valimistega. Kui võlgnik – sõltumata ajast ja isikust – ei täida oma kohustusi ega reageeri ka pankrotihoiatusele, on võlausaldajal pankrotiseadusest tulenevalt õigus esitada võlgniku osas kohtule pankrotiavaldus. Avalduse esitamine on sellistel juhtudel tavapärane ning, nagu eespool öeldud, ei sõltu kuidagi võlgniku isikust," rõhutas Swedbanki esindaja.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.