Mäggi: kõigile vanematele võrdne vanemapalk!

Suhtekorraldaja Janek Mäggi ütles Äripäeva päevaküsimusele "Kuidas peaks riik hüvitama lapsevanemaks olemist?" vastates, et lapsevanemaid ei tohiks kiusata, mistõttu oleks mõistlik maksta kõigile vanematele ühepalju vanemapalka.

"Inimesed on läbi aastasadade sünnitanud ja teinud lapsi sõltumata sellest, kas seda on kellelegi hüvitatud või mitte. Muidu me ei eksisteeriks ju! See on ikka ju puhas rõõm," rääkis Mäggi muheldes. 

Mäggi sõnul ei tohiks aga lapsevanemaid mingil juhul erinevate totrate ja absurdsete seadustega kiusata.

"Detailidesse laskumata... lasteaiakorraldus, koolikorralduse süsteemid ja... võrdsed võimalused on päris oluline... Kiusamiseks võib teatud moel nimetada ka seda, et see nn emapalk on palgaga niivõrd räigelt seotud. Mõtlen just neid emasid, kes võib-olla ei ole enne sünnitamist käinud tööl ega kõrget palka teeninud," arutles Mäggi.

Suhtekorraldusärimehe arvates võiks emapalk olla kõigile saajatele võrdse suurusega.

"Arvan küll, jah. Kui see terve jackpot jagada kõigi saajate vahel, vaevalt mõni laps sellepärast sündimata jääks. Tõenäoliselt tuleks keskmiseks vanemapalgaks umbes Eesti keskmine palk. Laps on laps. Minu meelest ei oleks selles midagi eriskummalist, kui väärtustaksime iga inimest tema sünnihetkel võrselt. Pärast tekib niikuinii väga suur diferents," mõtiskles ettevõtja.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised