Välispoliitikaekspert, riigikogulane Marko Mihkelson kirjutab enda ajaveebis, et Saksa endise liidukantsleri Gerhard Schröderi loenguhonorarid ulatuvad 50 000 euroni.
"Ilmselt on neid inimesi päris palju maailmas, kes võiksid tunnikese-paari eest küsida sellise kopsaka honorari. Kuid ausalt öeldes tuli üllatusena, et sellist summat küsib oma esinemiste eest ka kaasaegse Euroopa üks kõike vastuolulisemaid ekspoliitikuid - Gerhard Schröder," imestab Mihkelson.
Ennast varjamatult Venemaa poliitiliste ja ärihuvide teenistusse müünud Schröder teenib praegu umbes kuus korda rohkem kui veel viis aastat tagasi Saksamaa kantslerina.
"Kui kantsleriametis oli tema palk umbes 240 000 eurot aastas, siis täna saab ta üksnes Nord Streami nõukogu esimehena 250 000 eurot. Lisaks annavad loengud ning konsultatsioonid kokku summa, mis ulatub 1,5 miljoni euroni," teab Mihkelson.
Mihkelson ütleb, et kindlasti on Schröder karismaatiline ning poliitiliste tippsidemetega poliitik, kellele võidakse tõepoolest maksta tunnikese eest sisuliselt ühe tavalise sakslase aastapalga suuruse summa.
"Kahjuks on sellel kõigel siiski üks paras kõrvalmekk küljes. Schröder on kujunenud paljude silmis Euroopa väärtuste ning ühtsuse lõhkuja sümboliks, kes demokraatliku riigi eksjuhina kaitseb silmigi pilgutamata autoritaarse riigi huvisid. Oh jah, ta on ju oma memuaarides Putinit pidanud kõige demokraatlikumaks poliitikuks," on riigikogulane nördinud.
Alles neljapäeval kuulutas mees Moskvas, et Gruusia ja Ukraina püüdlused NATO suunas on oht Euroopa julgeolekule. "Miks peaks üks äriettevõtte juht sellistel teemadel üldse sõna võtma? Aga vist käib see kohustus tema honorari ehk palga sisse. Kahju," lisas Mihkelson irooniliselt.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tartu kesklinna piirile, Kastani ja Võru tänava ristmikule, kerkib silmapaistev viiekorruseline büroohoone Kastani Kolmnurk, kus on võimalus endale uus kodu leida vaid valitud Tartu ettevõtetel. Tegemist on tõelise pilgupüüdjaga, mille iga detail on põhjalikult läbi mõeldud – funktsionaalsus, mugavus ja kaasaegsus on ühendatud kolmnurkse disaini ja tumeda klaasfassaadiga.