Autor: Juuli Laanemets • 5. veebruar 2014

Ettevõtjad valmis erivajadustega inimesi tööle võtma

Sotsiaalminister Taavi Rõivas kohtus erinevate osapoolte esindajate ja ekspertidega, et arutada käimasolevat töövõimereformi. Ministri sõnul on suur protsent tööandjaid juba täna valmis erivajadustega inimesi tööle võtma. Reformiga luuakse tugisüsteem, mis aitaks inimesed tagasi tööturule.

Sotsiaalminister Taavi Rõivas kohtus täna Rahvusraamatukogus ametiühingute keskliitude, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Töötukassa esindajate ja ekspertidega, et ühiselt arutada käimasolevat töövõimereformi. Rõivase sõnul soovib sotsiaalministeerium igati kaasata huvigruppe, et 2015. aasta keskpaigast jõustuva reformi õnnestumine oleks võimalikult kindel. „Kaks kolmandikku tööandjatest on valmis tööle võtma töövõimetuspensionäri, mis näitab, et vähenenud töövõimega inimesed on kõigi teistega võrdselt oodatud tööturule. Reformiga soovime luua tugisüsteemi, mis võtab arvesse individuaalseid vajadusi ja võimeid ning aitab inimese tööle,“ lausus minister.

Reformi rakendumisel säilivad toetused praeguses mahus kõigile tänastele töövõimetuspensionäridele, kellele on määratud töövõime kaotuse protsent vähemalt kaheks aastaks.

Töövõimereformi teostamiseks on Eestil kasutada 180 miljonit eurot Euroopa Liidu vahendeid, mida suunatakse otseselt töövõimekaotusega inimeste tööle aitamiseks.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806