Sotsiaalminister Taavi Rõivas kohtus erinevate osapoolte esindajate ja ekspertidega, et arutada käimasolevat töövõimereformi. Ministri sõnul on suur protsent tööandjaid juba täna valmis erivajadustega inimesi tööle võtma. Reformiga luuakse tugisüsteem, mis aitaks inimesed tagasi tööturule.
Sotsiaalminister Taavi Rõivas kohtus täna Rahvusraamatukogus ametiühingute keskliitude, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Töötukassa esindajate ja ekspertidega, et ühiselt arutada käimasolevat töövõimereformi. Rõivase sõnul soovib sotsiaalministeerium igati kaasata huvigruppe, et 2015. aasta keskpaigast jõustuva reformi õnnestumine oleks võimalikult kindel. „Kaks kolmandikku tööandjatest on valmis tööle võtma töövõimetuspensionäri, mis näitab, et vähenenud töövõimega inimesed on kõigi teistega võrdselt oodatud tööturule. Reformiga soovime luua tugisüsteemi, mis võtab arvesse individuaalseid vajadusi ja võimeid ning aitab inimese tööle,“ lausus minister.
Reformi rakendumisel säilivad toetused praeguses mahus kõigile tänastele töövõimetuspensionäridele, kellele on määratud töövõime kaotuse protsent vähemalt kaheks aastaks.
Töövõimereformi teostamiseks on Eestil kasutada 180 miljonit eurot Euroopa Liidu vahendeid, mida suunatakse otseselt töövõimekaotusega inimeste tööle aitamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.