Eesti Energia Narva Elektrijaamade katelde ja turbiinide hooldustöid ning jooksvat remonti hakkab kuni 2016. aasta lõpuni tegema Alstom Estonia.
Narva elektrijaamade juhi Tõnu Aasa sõnul on uued hoolduslepingud paindlikumad ja arvestavad muutuva elektrituruga. „Kui seni kehtinud hooldusleping hõlmas elektrijaamade kõiki põhiseadmeid, siis seekord korraldasime kaks erinevat konkurssi, eraldi katelde ja turbiinide hoolduseks ja remondiks. See võimaldas tekitada täiendavaid konkurentsitingimusi ning tänu sellele saada parimad hinnapakkumised,“ kommenteeris Aas.
Alstom Eesti tegevdirektor Karl Jaanimägi ütles, et ettevõte on Narva elektrijaamade seadmeid hooldanud alates 2000. aastast. „See leping, millega jätkame Narva elektrijaamade hooldamist, on tunnistus meie tehnilisest võimekusest pakkuda kliendile lisaväärtusega teenust,” ütles Jaanimägi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Narva elektrijaamade hangetel katlaseadmete ja turbiiniide remondi- ja hooldustööde teostaja leidmiseks osales kokku 4 ettevõtet, 3 turbiinide konkursil ja 4 katelde konkursil. Kummalegi konkursile laekus kaks pakkumust ning parimateks osutusid Alstom Estonia pakkumused.
Eesti Energiale kuuluvad Balti ja Eesti elektrijaamad annavad ca 90% Eestis toodetavast elektrist. Kahes elektrijaamas on kokku 11 energiaplokki, iga energiaplokk koosneb kahest katlast ja ühest generaatorist. Elektrijaamade tootmisvõimsus on 1800 megavatti ning need toodavad ligi 11 teravatt-tundi elektrienergiat aastas. Kokku tarbiti Eestis möödunud aastal 8,1 teravatt-tundi elektrit, sellest Eesti Energia kodukliendid 1,4 teravatt-tundi.
Eesti Elektrijaam
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.