Ööl vastu 22. oktoobrit lekkis Tallinnas Ilvese tänava eramu gaasikatlast vingugaasi ja maja elanikud olid sunnitud kiirabist abi otsima. Majal puudus kasutusluba.

- Ilvese tn eramud
- Foto: Google
Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) teatas, et kontrollis aset leidnud juhtumit, kus gaasikatla kasutamisel lekkis vingugaasi. Selgus, et tegemist on ehitusjärgus eramu, mitte kortermajaga, nagu meedias eelnevalt kajastati. Eramul ei ole kasutusluba ning tegemata on ka kasutuseelne gaasipaigaldise audit. Sellist hoonet ega gaasipaigaldist ei tohi kasutada enne, kui kõik seadusest tulenevad nõuded on täidetud ja seeläbi tagatud kasutamise ohutus, hoiatas amet.
TJA tehnikaosakonna peaspetsialist andis kohapeal hoone omanikele nõu, mida tuleb teha hoone ja seal kasutatavate paigaldiste nõuetele vastavusse viimiseks. Omanik on lubanud tellida vajalikud auditid.
Gaasipaigaldise ohutuse eest vastutab ehitise omanik. Täpsema info gaasiohutuse kohta TJA kodulehelt
SIIT.
Alates 1. jaanuarist 2018 muutub vingugaasianduri paigaldamine kohustuslikuks nendesse eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade. Lisaks soovitab TJA vingugaasianduri paigaldada ka muudesse eluruumidesse, kus on küttekoldeid nagu pliidid, ahjud, kaminad vms. Täpsem info leiab TJA kodulehelt
SIIT.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?