Autor: kinnisvarauudised.ee • 26. oktoober 2018

Buumiaegsed gaasikatlad on ohtlikud

Vingugaasiandur
Foto: Katlaabi
Gaasikatelde paigalduse ja hooldusega tegeleva Katlaabi juhatuse liikme Aivar Kaljuri sõnul algab peagi massiline gaasikatelde vahetus ja remont, sest eelmise kinnisvarabuumi ajal paigaldatud katelde eluiga hakkab otsa saama ning on seega ohtlikud.

„Suurem osa gaasikatlaid on paigaldatud aastatel 2005-2008 kui koos kinnisvaraga rallis ka küttesüsteemide paigaldus ning meie kehva vesi, kõikuv elekter ja tollased töövahendid on peamised süüdlased, miks selle ajastu gaasikatlad on muutunud ohtlikuks,“ sõnas Aivar Kaljur.

„Õnnetused ning nendest tulenev massipaanika on kahjuks inimeste endi süü, kes hindavad kõrgemalt oma elus uut telefoni ja uhket autot kui korras ja hooldatud majapidamist.“

Aivar Kaljuri sõnul võib tänases paanikas kindlasti näpuga näidata ka riigi poole. „Regulatsioon ja määrused gaasiga kütmisel on aegunud ja neid võetakse pigem kui soovitusi. Vingugaasiandur gaasiga köetavas majapidamises muutus Eestis kohustuslikuks alles selle aasta 1. jaanuarist. Ka kindlustusseltsidele ei paku see teema erilist huvi, kuigi teatud juhtudel hüvitatakse isegi rikki läinud vana hooldamata katla remont või vahetus – tuleohutuse nõudeid jälgitakse aga suure hoolega.“

„Meie tegutseme peamiselt Harjumaal ning siinsete gaasikatelde olukord teeb mind vägagi murelikuks – üleeilse tööpäeva jooksul kontrollitud kaheksast objektist lekkis katel kahel seadmel. Õnnetuse juhtumise tõenäosuse peale sellise statistika juures ei taha mõeldagi. Põhjus, miks täna nii paljud seadmed lekivad, on väga lihtne. Vanasti kasutati torude isoleerimiseks tänapäevase isoleerpaela asemel takku, mis on nüüdseks ära kuivanud ning rabedaks muutunud. Lisaks on kõikuv elektripinge seadmete automaatikat kahjustanud. Lekkeid avastatakse täna rohkem ka tänu spetsiaalsele tehnikale – enam ei pea gaasimees n-ö ninaga tööd tegema,“ märkis Kaljur.

Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474