Võsu alevik saab uue näo

Haljala vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liidu välja kuulutatud Võsu keskuse arhitektuurivõistluse võitis ideekavand „Kuppel“ arhitektuuribüroolt Arhitekt Must OÜ. Konkursi eesmärk oli leida Võsu aleviku keskosale ehk Mere tänavale ning sellega liituvatele tänavatele ja avalikele alleedele parim ideelahendus.

Vaade vallavalitsuse hoone suunas  Foto: Arhitekt Must OÜ

Võidutöö „Kuppel“ kavandas Võsu aleviku uuenenud südamesse purskkaevu, valgustid, paviljoni, katendid, terrassi, mänguplatsi, haljassaared, pingid jmt. „Võidutöö autorid on tabanud osavalt Võsu väikekohale omase miljöö, millega on saavutatud turvalisem ning rikkalikum, ühtseks tervikuks ühendatud avalik ruum. Võidutöös tuuakse selgelt välja, et tegemist on Võsu keskusega, mis loob koha, kus inimesed võiksid koguneda,“ kommenteeris žürii esimees, Haljala vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Kuldar Pärn.

Vaade Mere tänavale  Foto: Arhitekt Must OÜ

Kokkuvõttes oli žürii hinnangul just selles võistlustöös kõige rohkem potentsiaali, millest edasise projekteerimise käigus kujuneks toimiv ja Võsule sobilik avalik ruum. Edasises projekteerimises tuleks täpsemini läbi mõelda paviljoni vorm ja paiknemine väljakul, valgustite ja väikevormide disaini ning autoliikluse rahustamise võimalusi. Haljala valla arengukava järgi on Võsu alevikust 2030. aastaks välja kujunenud omanäoline ja hubane puhke- ja turismikuurort.

Võsu aleviku keskuse arhitektuurivõistlusele esitati kaheksa tööd, millest kõik kvalifitseerusid. Arhitektuurivõistlus korraldati “Hea avalik ruum” jätkuprogrammi raames. Võistluse auhinnafond oli 25000 eurot. Kokku kaasajastatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks kokku 15 Eesti linna ja asula keskused.

Öine Võsu keskväljak  Foto: Arhitekt Must OÜ
Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806