Haljala vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liidu välja kuulutatud Võsu keskuse arhitektuurivõistluse võitis ideekavand „Kuppel“ arhitektuuribüroolt Arhitekt Must OÜ. Konkursi eesmärk oli leida Võsu aleviku keskosale ehk Mere tänavale ning sellega liituvatele tänavatele ja avalikele alleedele parim ideelahendus.

- Vaade vallavalitsuse hoone suunas
- Foto: Arhitekt Must OÜ
Võidutöö „Kuppel“ kavandas Võsu aleviku uuenenud südamesse purskkaevu, valgustid, paviljoni, katendid, terrassi, mänguplatsi, haljassaared, pingid jmt. „Võidutöö autorid on tabanud osavalt Võsu väikekohale omase miljöö, millega on saavutatud turvalisem ning rikkalikum, ühtseks tervikuks ühendatud avalik ruum. Võidutöös tuuakse selgelt välja, et tegemist on Võsu keskusega, mis loob koha, kus inimesed võiksid koguneda,“ kommenteeris žürii esimees, Haljala vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Kuldar Pärn.

- Vaade Mere tänavale
- Foto: Arhitekt Must OÜ
Kokkuvõttes oli žürii hinnangul just selles võistlustöös kõige rohkem potentsiaali, millest edasise projekteerimise käigus kujuneks toimiv ja Võsule sobilik avalik ruum. Edasises projekteerimises tuleks täpsemini läbi mõelda paviljoni vorm ja paiknemine väljakul, valgustite ja väikevormide disaini ning autoliikluse rahustamise võimalusi. Haljala valla arengukava järgi on Võsu alevikust 2030. aastaks välja kujunenud omanäoline ja hubane puhke- ja turismikuurort.
Võsu aleviku keskuse arhitektuurivõistlusele esitati kaheksa tööd, millest kõik kvalifitseerusid. Arhitektuurivõistlus korraldati “Hea avalik ruum” jätkuprogrammi raames. Võistluse auhinnafond oli 25000 eurot. Kokku kaasajastatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks kokku 15 Eesti linna ja asula keskused.
Artikkel jätkub pärast reklaami

- Öine Võsu keskväljak
- Foto: Arhitekt Must OÜ
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.