Ehkki legendi järgi ei tohi Tallinn kunagi valmis saada ja seda ohtu ilmselt ka pole, on paljud pered otsustanud siiski pealinna tolmu jalgelt pühkida ja n-ö piiri taha asuda. Ideest tegudeni jõudes võib aga avastada, et linnast (ja sageli sellega seoses ka töökohast) mõistlikul kaugusel ei ole saadaval ühtki vakantset elamispinda.

- Üheks pealinna lähiümbruse avastamata pärliks peab nii mõnigi kinnisvarategelane näiteks Paldiskit oma mereäärse asukoha ja korraliku rongiühendusega.
- Foto: Liis Treimann
Jüri on täis, Peetri on täis, Saku on täis, uusarendused on juba enne kopa maasse löömist maha müüdud … ja ega tegelikult ei kipugi tänasele tühermaale, kus juba homme või mõni järjekordne uusarendus su magamistoa akna taga kõrguda. Aga kuhu siis minna, kui võtta kriteeriumiks, et kesklinna võiks jõuda umbes 40 minutiga? Kas pealinna lähiümbruses võib leiduda ka n-ö põhjendamatult alahinnatud elamispiirkondi? Kui jah, siis miks see nii on läinud?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.