• 02.05.23, 07:02

Kinnisvarainvestor, kes ühena vähestest saab Baltikumist palju pakkumisi

Soome suurinvestor vaatab terves Baltikumis avatud pilguga kõiki kinnisvaraklasse. Muidu ikka huvitava elukondliku kinnisvara kõrval muutub järjest huvitavamaks veel üks liik kinnisvara ja seda konkreetse tehinguviisiga.
Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal võrdleb Rail Balticu mõju Eesti ja Baltikumi kinnisvaraturule Länsimetro mõjuga Soomele.
  • Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal võrdleb Rail Balticu mõju Eesti ja Baltikumi kinnisvaraturule Länsimetro mõjuga Soomele.
Kui kinnisvaraturu ja üldise majanduse seis muutub kõigile selgemaks, hakkab aktiivsus ilmselt jälle tõusma, tõdeb EfTEN Capitali juhtimise üle andnud Viljar Arakase kinnisvaraturu jäätumise kujundi kohta Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal ning kommenteerib lähemalt Eesti ja Baltikumi kinnisvaraturu seisu ja väljavaateid.

Seotud lood

Uudised
  • 20.03.23, 07:44
Suurinvestorile on korter inflatsiooniga sõdimisel üks parimaid varaklasse
Professionaalsete investorite osakaal on elukondlikul üüriturul järjest suurenenud. Kõrge intressikeskkond lihtsalt kiirendab seda trendi. Teisalt praegune väikeinvestorite tagasitõmbumine Eestis on ajutine.
Uudised
  • 24.04.23, 12:23
Uusküla: ikka veel liiga madalad intressimäärad. Kuidas mõista kinnisvara hindu?
Euribori arengud on viimase pooleteise kuu jooksul pannud paljud silmi pööritama. Keskpank tõstis intressimäära, kuid rahaturgude intressimäärad hoopis langesid. Vahepealne kõikumine oli tingitud kartusest ja spekulatsioonist panganduse käekäigu osas ning võimalike probleemide korral keskpanga võimalikule intressilangusele panustamine. See on aga praegu üks, kuid ebatõenäoline stsenaarium. Peamine keskpanga mure on endiselt inflatsioon, tõdeb Luminor Eesti peaökonomist Lenno Uusküla.
Saated
  • 17.04.23, 14:39
Arakas: kui turuosalised on uue kulutasemega harjunud, saab kinnisvaraturg uue elulise käigu
Viljar Arakas, kes annab EfTEN Capitali juhtimise teatepulga üle Kristjan Tamlale, näeb, et Tõnu Toompark on kinnisvaraturu taastumise suhtes olnud liialt optimistlik.
Uudised
  • 21.04.23, 07:07
Elamispindade turgu hoiavad käigus rahapuudus ja äärmused
Kallid uusarendused suunavad kinnisvarahuviliste tähelepanu järjest enam järelturu poole. Lisakinnisvarast raha väljavõtmine kogub hoogu. Eksperdid osutavad nõutava kinnisvara täpsematele parameetritele ja populaarseimatele piirkondadele.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte
Oktoobris peetakse Sossi mäel sarikapidu, sest Eesti esimene puitkonstruktsiooniga kõrghoone hakkab valmima.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte
2
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
3
Uudised
  • 13.10.25, 06:30
Vajadus büroopindade kasutusotstarbe muutmiseks on olemas
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
4
Uudised
  • 10.10.25, 10:48
Galerii: Estconde pani City Plaza 2-le nurgakivi
5
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud
6
Uudised
  • 13.10.25, 15:27
Randmets: 10 aastat planeerimist lisab ruutmeetri hinnale 1000 eurot

Hetkel kuum

Üle 125-aastase ajalooga tööstuskvartalit arendatakse 15-minuti linna põhimõttel. (Visuaali autoriõigused: Endover).
Uudised
  • 09.10.25, 10:33
Galerii: Endover rajab Voltasse 2 kõrghoonet
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
Uudised
  • 10.10.25, 11:00
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
Restate´i nõukogu liige Ardi Roosimaa näitab, millal ja milistel tingimustel tuleb büroohooned ümber ehitada.
Uudised
  • 08.10.25, 11:41
Roosimaa: kättesaadavus ei tähenda, et korter Toompeal peab maksma sama palju, kui Maardus
Muudaks büroohoonete otstarvet? Roosimaa: kui võrrelda vanemaid B ja C objekte ja uuemaid A klassi büroohooneid, siis võib juhtuda, et vanem objekt on isegi paindlikum. Poliitikud ja ametnikud - siin on Teile mitu mõttekohta!
Selgus Tallinna uute kodude müügi esikolmik
Uudised
  • 07.10.25, 12:15
Selgus Tallinna uute kodude müügi esikolmik
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing on juba aastaid eelistanud nö hoida käsi taignas - nii tajud olukorra reaalsust vahetult.
Uudised
  • 06.10.25, 06:45
Elukondlik üüriturg ägab ühe raske puuduse all
Narva Vanalinna Lasteaed
TOP
  • 01.10.25, 06:30
Arhitektuuribüroode TOP 88: lipukirjaks on kasumlikkuse kasv
Vaata, kuidas Sinu konkurendil läks! Rivis käibed, kasumid ja omanikud.
SEB eraklientide divisjoni juht Sille Hallang.
Uudised
  • 07.10.25, 06:00
Senine kinnisvaraturu aktiivsus lähitulevikus Eestis ei jätku
Peamiste kodulaenuvõtjate arv vanuses 24-45 väheneb. Vaata, millal ja kui palju!
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele