Juulis langes korterite müük aastaga üle viiendiku, kuuga üle kümnendiku

Arvamused turu edasise arengu suhtes kipuvad lahku minema. Kõik sõltub sellest, milliseid näitajad aluseks võtta ning mille järgi prognoosida. Kas tegu oli vaid suvise kukkumise või laiema trendiga, näeme lähikuudel, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.
Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi märgib, et pikalt meie turgu iseloomustanud korterite hindade kahekohalised aastatõusud on nüüdseks lõppenud. (Foto: Uus Maa Kinnisvarabüroo).
  • Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi märgib, et pikalt meie turgu iseloomustanud korterite hindade kahekohalised aastatõusud on nüüdseks lõppenud. (Foto: Uus Maa Kinnisvarabüroo).
Positiivsena saab esile tuua, et inflatsioon väheneb ning energiahindades suurt talvist tõusu ei ennustata. Negatiivse poole pealt on tähtsamad aspektid majanduse kehv seis, kõrged laenuintressid ning ostjate madal kindlustunne.

Seotud lood

Uudised
  • 26.07.23, 07:14
Kinnisvaraanalüütik: mõne "maasika" puhul hakkavad ostjad kohe hinda üle pakkuma
Kinnisvaratehingute arv on eelmise aastaga võrreldes küll kolmandiku langenud ja inimesed muutunud ettevaatlikumaks, ent siiski leidub hea hinnaga ilusat kinnisvara, mille eest on ostja valmis välja käima ka kõrgemat hinda.
Saated
  • 20.07.23, 13:15
Kinnisvaraanalüütik: kõige hullem variant on remonditud korter renoveerimata majas
Remonti vajavat korterit, mis asub renoveeritud majas, võib olla oluliselt lihtsam müüa kui remonditud korterit renoveerimata majas, rääkis Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.
Uudised
  • 19.07.23, 13:47
Uus Maa: renoveerimata majas muutub korteri müümine järjest keerulisemaks
Uus Maa analüütiku Risto Vähi sõnul renoveeritakse vanu Tallinna „mägede“ kortermaju juba sellisel tasemel, et need on nii välimuselt kui tehnosüsteemidelt uueväärsed ning selliste kõrval muutub korrastamata hoones korteri müümine järjest keerulisemaks.
Uudised
  • 04.07.23, 13:48
Uus Maa: juunis kinnisvaraturg küll aeglustus, kuid hinnad tõusid
Palav jaanikuu tõmbas tehinguaktiivsust kinnisvaraturul allapoole samas kui hinnatase mitmel pool kasvas. "Üha enam on välja joonistumas kindlad mustrid, millise hinnagrupi osas on huvi suurem ja kus väiksem," kommenteeris turgu Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.04.26, 13:48
Haldusvõlg on nähtamatu probleem, mis sööb kortermaja väärtust
Kortermajade probleemid ei alga tavaliselt suurtest kriisidest, vaid väikestest asjadest, mis unarusse jäävad. Piisab ühest tegemata jäetud otsusest, ühest edasi lükatud hooldusest või vastamata kirjast, kui kuude ja aastate jooksul koguneb kõigest nähtamatu koorem, mille mõju tuntakse siis, kui võib olla liiga hilja.

Hetkel kuum

Vektori jõuõlaks teiste sarnaste arenduste kõrval on kvaliteet.
Uudised
  • 22.04.26, 10:40
Pindi ja Nordecon müüvad Vektori elu- ja äripindu. Ent sellel arendusel on oluline eelis
Hoone arendajal pole põhjust nutta - selle hoonega ollakse pikas plaanis võidus
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Uudised
  • 20.04.26, 06:00
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Olulisemad muudatused puudutavad just planeerimismenetlust
Siit saab sisse. See on nüüdse Artiuse, endise Foorumi keskuse (arhitekt: Hanno Grossschmidt) uuendatud fassaad
Uudised
  • 16.04.26, 16:54
Kes kõik seal olid!? GALERII: Sõõrumaa avas 1200-ruuduse siselinnaku. Trend kinnistub.
Urmas Sõõrumaa: Ühelgi keskusel pole hinge ilma inimesteta, kes sellele tähenduse annavad. Teeme kõik, et sellest saaks koht, kuhu tallinlased ja meie külalised tahaksid ikka ja jälle tagasi tulla, et kogeda, avastada ja olla osa millestki erilisest.
Seileri Kvartali II etapi ehitustanner, siin peaksid majad valmima aasta pärast. Taamal laiub Pärnu linnasüda.
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
Kui tehinguga seotud lisakulud vähenevad, aitab see tuua turule inimesi, kes muidu jääksid veel ootama, märgib LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Uudised
  • 20.04.26, 11:51
Turuergutamine: LVM ja SEB katsetavad 0-eurost notarikulu ja laenulepingut
Veel selle aasta lõpuni tegutseb siin Keskkonnaagentuur. Ent siis läheb asi põnevaks - uuri allpool galeriid!
Uudised
  • 15.04.26, 06:00
Tubli tegu! Metro muudab büroohoone korterelamuks. Vaata galeriid - võimas muutus!
Metro tegevjuht: Võrreldes uue maja ehitamisega, aitab rekonstrueerimine meil kokku hoida ligikaudu 969 tonni süsihappegaasi
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Uudised
  • 21.04.26, 15:01
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Süsta tänava kinnistud paiknevad väga heas asukohas, kus lähedusse jääb nii sadam kui peamised transpordiühendused.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele