Olenevalt olukorrast võib olla mõttekam teha väiksem sissemakse kodulaenu ja suunata ülejäänud raha hoopis investeerimisse.

- Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane soovitab igal juhul pangaesindajaga nõu pidada ja parim plaan paika panna (Foto: Luminor).
Luminori eraisikute panganduse juhi Tanel Rebase sõnul on kodulaenu taotlemisel omafinantseeringu küsimus kahtlemata üks põletavamaid teemasid: kui teatud sihtgruppi kuuludes on võimalik sissemakse osakaalu vähendada 10%-le, siis tänasel päeval pole enam haruldane, kui pangad soovivad kliendilt 20% sissemakset. „Kõige levinum ja tavalisem osakaal sissemakseks on siiski 15%,” kinnitas Rebane.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis pakutavate laenude valik on üsna mitmekesine – kui kõige populaarsemaks on vaieldamatult kodulaen, siis väiksemate investeeringute puhul võib finantseerimiseks kasutada ka muid laenuvõimalusi. Seda, milline laen sobib erinevate vajaduste rahuldamiseks kõige paremini, selgitab Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane.
Praegune majanduse seis võib panna tulevased koduostjad kõhklema. Euroopa Keskpank on oluliselt tõstnud intressimäärasid ning euribori langust ei oska täpselt keegi ette ennustada, kirjutab Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.