Väikeinvestorid on vaikselt kinnisvaraturule tagasi tulemas ning otsivad hea hinnaga kvaliteetseid üürikortereid, kommenteerib turuolukorda ELUM Kinnisvara partner Eveli Lindell.

- Eveli Lindell
- Foto: ELUM Kinnisvara
„Viimaste kuude jooksul on turule saabunud enam neid investoreid, kel on olemas vabad vahendid, mida paigutada üürikinnisvarasse,“ selgitab Lindell. „Reeglina nad laenu ei võta ning ei sõltu seega ka kõrgest euriborist. On ka näha, et turule sisenevad tavainimesed, kel suurem investeerimiskogemus veel puudub, kuid sääste, mida investeerida, on.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvarainvestor Marti Tellas, keda tuntakse humoorika alternatiivürituse “Investor joomas” asutajana, rääkis nädalavahetusel toimunud investeerimisfestivalil, et kinnisvaraga tegelemine on talle ka trenni eest.
Loid ostuhuvi on küll jätkuvalt elamispindade müügipakkumist suurendanud, kuid müügihindade alanemist ei ole endiselt saanud kuigi oluliselt täheldada. Hetkeolukorda arvestades on võimalik juba prognoosida, et 2024. aastal algab elamispindade osas uus hinnakasvu tsükkel, kirjutas Arco Vara analüütik Mihkel Eliste juuni turuülevaates.
Korterite flippimine on muutumas raskemaks, sest kinnisvaraturg seisab paigal ning kasumit teenida on keeruline. Korteriflippijad rääkisid investeerimisfestivalil, kust alustada ning mida meeles pidada.
Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama, kirjeldab elamuarendusettevõtte Bonava tegevjuht Taavi Soorm.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.