• ST
  • 13.05.25, 16:17

IKEA sisekujundusekspert: kui äri kasvab, peavad ka ruumid ajaga kaasas käima

Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.
IKEA sisekujundusekspert: kui äri kasvab, peavad ka ruumid ajaga kaasas käima
Kuidas hindate Eesti kinnisvaraturu arengut?
Turul on näha selgeid trende. Välised tegurid – alates majandusolukorrast kuni energiatõhususeni – suurendavad ehituskulusid, mis omakorda muudavad uusarendused järjest kallimaks. Samuti on märgata, et elamispinnad muutuvad väiksemaks – arendajad keskenduvad üha enam kompaktsetele korteritele, mida on lihtsam nii müüa kui ka üürile anda. Nõudlus täielikult sisustatud eluruumide järele on samuti kasvamas.
Ka äriklientide seas on muutused tuntavad – ostjad on teadlikumad ning otsivad kodusid ja äripindu, mis oleksid taskukohased ülal pidada ja vastaksid jätkusuutlikkuse põhimõtetele. Kuigi turul valitseb ettevaatlik optimism, on selge, et tulevik kuulub nutikale, hästi läbimõeldud ja energiasäästlikule elukeskkonnale.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Millised on peamised muutused ärikinnisvara sisekujunduses?
Toon välja kolm trendi, mis kujundavad ärisisekujunduse tulevikku.
Esiteks otsivad ettevõtted aina enam multifunktsionaalseid ja ruumisäästlikke lahendusi ‒ sisustuselemente, mis täidavad mitut rolli ja aitavad kasutada maksimaalselt olemasolevat ruumi.
Teiseks on sisekujundusest saanud viis väljendada ettevõtte identiteeti. Kontorid liiguvad suletud ruumidest avatud, koostööd soosivate planeeringute suunas, mis kannavad edasi brändi lugu ja väärtusi. Üha levinumad on ka puhkealad ja kontoriköögid, mis toetavad töötajate heaolu ja ühtsustunnet.
Kolmandaks oodatakse terviklahendust ehk kõike alates eritellimusel sisekujundusprojektist kuni kohaletoimetamise ja kokkupanekuni. Seda oodatakse olenemata eelarve suurusest. Kinnisvaraarendajate jaoks aitab selline lähenemine pindu kiiremini müüa või välja üürida.

Hetkel kuum

Tihti arvatakse, et sisekujundus on ettevõttele lihtsalt lisakulu. Kas see arusaam ei varja tegelikke võimalusi ja kasu?
Hea sisekujundus toetab igapäevast töökorraldust, peegeldab ettevõtte brändi ja loob inspireeriva, ent funktsionaalse töökeskkonna. Koostöö professionaalse sisekujundajaga tähendab, et iga ruutmeeter planeeritakse läbimõeldult ja ettevõtte vajadustele vastavalt.
Meie ostuga kaasnev tasuta sisekujundusteenus aitab vältida tarbetuid kulusid, kiirendab otsustusprotsessi ja aitab visiooni ellu viia 3D-visuaalide abil. Pakume terviklahendust alates tootevalikust kuni kohaletoimetamise ja paigalduseni ning isikliku projektijuhi tuge. Samuti arvestame erinevate hinnaklasside ja vajadustega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kuidas tagada disainiprotsessis ettevõtte brändi ja vajadustega arvestamine?
Hea disain ei tähenda ainult esteetikat – see peab olema ka funktsionaalne ning peegeldama ettevõtte olemust. Iga projekt algab põhjaliku vestlusega, mille käigus selgitame välja ettevõtte identiteedi, väärtused ja igapäevavajadused. Külastame ka ruume, et mõista, kuidas neid kasutatakse ja kuidas nende kasutust saaks paremini korraldada.
Sisekujunduslahendus sünnib läbimõeldud materjalide, värvide ja mööblisüsteemide kaudu, mis haakuvad ettevõtte stiiliga – olgu see siis modernne ja julge või rahulik ja struktureeritud. Arvestame töötajate tööviiside, ergonoomika ja kliendialade eripäradega, et luua keskkond, mis on ühtaegu mugav ja tõhus. Kogu protsessi vältel on klient aktiivselt kaasatud. IKEA lai tootevalik võimaldab sisustust kohandada erinevatele stiilidele, eelarvetele ja ärivaldkondadele. Modulaarne mööbel toetab ka tulevasi muudatusi – nii saab kujundus areneda koos ettevõttega.
Kuidas on IKEA integreerinud jätkusuutlikkuse põhimõtted oma äriklientidele suunatud teenustesse?
Iga IKEA toode järgib viit põhiväärtust: funktsionaalsus, vorm, kvaliteet, jätkusuutlikkus ja taskukohane hind. Pakume ressursisäästlikke lahendusi ettevõtetele, kes soovivad vähendada kulusid ja keskkonnajalajälge - näiteks taaskasutatud materjalidest valmistatud multifunktsionaalset mööblit, mis võtab vähem ruumi ja säästab keskkonda.
Pikaealisus on meie jaoks võtmetähtsusega – mitmetel toodetel, näiteks köögisüsteemidel, on kuni 25-aastane garantii. Samuti oleme teinud toodete uuendamise ja parandamise lihtsaks, et pikendada nende kasutusiga ja vähendada jäätmeid. Paljud meie lahendused, nagu veesäästlikud segistid või energiatõhusad LED-valgustid, aitavad kasutajatel ressursse säästa ja kulusid kontrolli all hoida. Lisaks tarnitakse kõik IKEA tooted lamedates pakendites, mis vähendab transpordikulusid ja keskkonnamõju.
Kuidas tagate erinevate klientide – olgu nad erasektorist, avalikust sektorist või mittetulundusühingutest – vajadustega arvestamise?
Iga klient on meie jaoks oluline, sõltumata projekti suurusest. Suuremamahulised projektid nõuavad küll rohkem aega planeerimiseks ja koordineerimiseks, kuid olenemata kliendi taustast saame tagada, et lahendus vastab ruumi vajadustele ning viiakse ellu kvaliteetselt ja tõhusalt.
Meie kogemus kinnitab seda – hiljuti oleme sisustanud nii terve kortermaja (kokku 90 korterit) kui ka väikese rõivabutiigi.

Tasuta sisekujundusteenus ettevõtetele!

IKEA ärikliendiosakond pakub sisekujunduse terviklahendust – alates planeerimisest kuni mööbli paigalduseni. Meie sisekujundajad koostavad projekti ja aitavad leida ettevõttele sobivaimad, esteetilised ja funktsionaalsed lahendused. IKEA meeskond viib idee ellu sinu kontoris, kaupluses, kohvikus, hotellis või üürikorteris – kogu protsess on kaetud algusest lõpuni.
Sisekujundusteenus on äriklientidele tasuta, kui vähemalt 70% projekti sisustusest pärineb IKEA tootevalikust. Täpsem teave on leitav IKEA äriklientide veebilehel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
2
  • ST
Sisuturundus
  • 30.05.25, 15:07
Rand ja Tuulberg: kestlik ehitus ei ole enam kauge tulevik, vaid on kohal!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 02.06.25, 17:21
Kinnisvaraekspert: nutikad sisustuslahendused võivad tõsta uue korteri väärtust
4
Intervjuu
  • 20.06.25, 06:45
Tulevikus on noori koduostjad vähem kui varem
Värske EKFL-i esimees näitab, mis hakkab täpsemalt edasi juhtuma. Tal on 3 soovitust arendajale ja 3 soovitust ostjale!
5
Suur lugu
  • 18.06.25, 11:26
Vaevast vabaks: büroopindade segmendis on alanud uus trend
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
6
Uudised
  • 20.06.25, 08:00
Tahad Tallinnas uut korterit? Siis teeni just niipalju

Viimased uudised

Uudised
  • 20.06.25, 14:23
Selgus Kalamaja põhikooli juurdeehituse ahitektuurivõistluse võitja
Vaata esitatud võistlustööde galeriid!
Uudised
  • 20.06.25, 11:36
Invego ja Reterra panid 14- miljonilisele Läti arendusele nurgakivi
Läti - see on Eesti arendajate uus suur trend! GALERII: vaata, mis seal toimus ja kes seal olid!
Uudised
  • 20.06.25, 10:53
Arco Vara alustas Kristiines uute elamute ehitust
Börsiuudised
  • 20.06.25, 10:37
Hepsor püstitab Riiga 15 miljoni eurose hoone
Uudised
  • 20.06.25, 09:55
Bigbanki võlakirjad märgiti priskelt üle 4 korra
Uudised
  • 20.06.25, 09:47
Ettevõtted saavad 109 miljoni euro jagu soodsamat rahastust
Uudised
  • 20.06.25, 08:00
Tahad Tallinnas uut korterit? Siis teeni just niipalju
Intervjuu
  • 20.06.25, 06:45
Tulevikus on noori koduostjad vähem kui varem
Värske EKFL-i esimees näitab, mis hakkab täpsemalt edasi juhtuma. Tal on 3 soovitust arendajale ja 3 soovitust ostjale!

Hetkel kuum

Restate´i nõukogu liige Ardi Roosimaa vaatab olukorrale küpselt, ent avatult.
Suur lugu
  • 18.06.25, 11:26
Vaevast vabaks: büroopindade segmendis on alanud uus trend
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
US Real Estate’i müügiosakonna juht Olari Vokk (Foto: US Real Estate).
Uudised
  • 17.06.25, 15:26
US Real Estate’i müügiosakonda asus juhtima Olari Vokk
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) esimees ja AS Liven nõukogu juhatuse esimees Andres Aavik võtab kinnisvarasektoris toimuva pulkadeks lahti.
Intervjuu
  • 20.06.25, 06:45
Tulevikus on noori koduostjad vähem kui varem
Värske EKFL-i esimees näitab, mis hakkab täpsemalt edasi juhtuma. Tal on 3 soovitust arendajale ja 3 soovitust ostjale!
Landen kinnisvara tegevjuht Sten Uritam.
Uudised
  • 18.06.25, 06:45
Kompaktsus kui uus normaalsus: kas eluasemeturg enam vastab ostjate ootustele?
Ehitustrusti Sikupilli kodude ala õhuvaade ( allikas:  https://geoportaal.maaamet.ee , Ehitustrust).
Uudised
  • 18.06.25, 10:05
Ehitustrusti arenduse arhitektuurivõistlusele laekus 6 tööd
Rahalugemise krõbin muutus valjemaks.
TOP
  • 13.06.25, 05:30
Kinnisvarahalduse ja korrashoiu palgamaksjad said pigeritta
Esikolmikus saadud töötasu käib teistest kaarega üle. Ent Ka üldiselt on töötasud väärikad. Vaata - millist palka küll kellegi juures maksti!
Siia võrsub linnak. Pealinna esindusliku piirkonna miljöö paneb arendajale, arhitektile ja ehitajale eriti suure vastutuse.
Uudised
  • 19.06.25, 06:45
4 võimast GALERIID: Metro Capital ja EBS panid haridus- ja ettevõtluslinnakule nurgakivi
Võimsad visuaalide ja fotode galeriid näitavad, mis sinna tuleb ning mis nurgakivipanekul toimus ja kes kõik seal olid - uuri lähemalt!
IKEA sisekujundusekspert: kui äri kasvab, peavad ka ruumid ajaga kaasas käima
  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.25, 16:17
IKEA sisekujundusekspert: kui äri kasvab, peavad ka ruumid ajaga kaasas käima

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele