Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ja
saatis parlamendile arutamisele viis Riigikogu otsuse eelnõu, milles nähakse
ette Eesti kaitseväe kasutamise pikendamine rahvusvaheliste kohustuste
täitmisel.
Kulud Eesti kaitseväe üksuse osalemiseks Põhjala lahingugrupi tegevuses moodustavad 8,7 mln krooni. Eelnõu kohaselt kasutatakse lahingugrupi tegevuses vajadusel kuni 55 kaitseväelast.
Eesti kaitseväe kasutamise tähtaega Euroopa Liidu relvajõudude poolt juhitaval rahvusvahelisel rahutagamismissioonil Bosnias ja Hertsegoviinas soovitakse eelnõu järgi pikendada selle aasta 9. detsembrist tuleva aasta lõpuni. Eelnõu kohaselt vähendatakse koosseisu kuni 5 kaitseväelaseni. Operatsioonis osalemise kuludena on 2008. aasta kuludeks arvestatud ligikaudu 2,9 miljonit krooni.
Kaitseminister Jaak Aaviksoo rõhutas, et Eesti osaleb ainult nendel rahu- või julgeolekutagamise missioonidel, millel on ÜRO Julgeoleku Nõukogu toetus ning missiooni vastuvõtva riigi valitsuse tugi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Heaks kiideti eelnõud, mille kohaselt pikendatakse Eesti kaitseväe kasutamist Euroopa Liidu Põhjala lahingugrupi koosseisus, rahvusvahelisel rahutagamismissioonil Afganistanis, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Kosovos, samuti Riigikogu otsuse eelnõu, mis näeb ette Eesti kaitseväe kasutamise pikendamise rahvusvahelisel julgeolekutagamismissioonil Kuveidis, Kataris, Bahreinis ja Iraagis.
Tuleva aasta jaanuarist soovitakse pikendada Eesti kaitseväe kasutamise tähtaega NATO poolt juhitud Kosovo rahutagamisjõudude koosseisus ühe aasta võrra, vähendades koosseisu kuni 40 kaitseväelaseni. Järgmise aasta eelarves on kaitseväe missioonide tarbeks Kosovos kavandatud ca 29,6 miljonit krooni.
Eesti kaitseväe kasutamise tähtaega NATO poolt juhitavate rahvusvaheliste julgeoleku abijõudude rahutagamismissioonil Afganistanis kasutatakse kuni 150 kaitseväelast järgmise aasta lõpuni. Eesti kontingendi suurus jääb lähiajal praegusega võrreldes samaks, mis on umbes 120–130 kaitseväelast. Kaitseväe operatsioonide tarbeks Afganistanis on kavandatud umbes 114,1 miljonit krooni.
Hetkel kuum
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.