Eesti Energia juht Sandor Liive
kommenteeris tuumajaama projektijuhi ametikoha konkurssi, et ettevõtte vajab
spetsialisti, kes keskendub tuumaenergia valdkonnale ning tegeleb Leedu, Soome
ja Eesti projektidega.
"See on avalik teave, et tunneme tõsist huvi tuumajaama vastu. Tuumajaama projektijuht on vajalik, kuna vajame kedagi, kes on pädev tuumaenergia valdkonnas ja keskendub sellele teemale ning oskaks ka teemast rääkida,“ kommenteeris Liive.
Samuti põhjendas Liive tuumajaama projektijuhi vajalikkust seoses Leedu ja Soome tuumajaamade projektidega. "Uurime seal projektide ehitust," lisas ta.
"Ka Eesti teema on aktuaalne, kuid asjad ei ole siin paigas," ütles Liive.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Arendusprojekt on väga pikk teema. Kummaski riigis, ei Soomes ega Leedus pole kopp veel maas. Arendusega läheb 10 aastat, kuid ehitamise suhtes pole veel otsustki tehtud,“ rääkis ta.
Liive kommenteeris erakonna Eestimaa Rohelised algatatud pöördumist Eestisse tuumajaama rajamise vastu, mis on tänaseks kogunenud üle 3000 allkirja, et Eesti on demokraatlik riik ning avalik diskussioon, kas meie energiaportfelli peaks kuuluma tuumaenergia, on selle osa, sh ka allkirjade andmine.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?