Haapsalu linnavalitsuse kõigil allasutustel
väheneb palk 13%, mis tähendab, et palk langeb umbes 350 inimesel 2007. aasta
tasemele, millega loodetakse kokku hoida ligi kuus miljonit krooni.
Palka ei vähendata vaid neil, kes saavad juba miinimumi ning õpetajail, kelle palk tõuseb 4%, kirjutas Lääne Elu.
Linnapea Indrid Danilov ütles, et palga vähendamise kohta on tehtud käskkiri. Kui töötaja on vähendamisega nõus, kirjutab ta käskkirjale alla. Danilov avaldas lootust, et tänavu ei pea rohkem palka vähendama ega inimesi koondama.
Linnapea selgitas volikogule, et palka sunnib vähendama üha halvenev majandusseis, mistõttu laekub ka vähem tulumaksu.
Teistega võrdselt väheneb ka linnapea ja aselinnapeade palk. Kui siiani oli linnapea palk 29 100 kr, siis nüüd 25 300 ning aselinnapead saavad vastavalt 23 400 asemel 20 350 kr. Samuti kaotas linnavolikogu linnavalitsuse töötajaile ja linnaasutuse juhtidele makstava 13. palgaks kutsutud puhkusetoetuse.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.