Täna on tuhanded Euroopa Liidu teenistujad lubanud streikida, et survestada liikmesriike kinnitama Brüsseli ametnikearmee 3,7 protsendi suurust palgatõusu.
Ligi 15 liikmesriiki, millest paljud on pidanud majanduskriisi tõttu kodus ametnike palku külmutama või kärpima, on palgatõusu vastu ja Euroopa Komisjoni ettepaneku blokeerinud. Lisaks uutele liikmesriikidele ei taha palgatõusuga leppida Suurbritannia, Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa ja Holland.
Brüsseli ametnike palgatõusu aluseks on mitukümmend aastat vana seadus, mille järgi arvutatakse ELi ametnike palk 8 jõukaima liikmesriigi keskmise ametnikupalga järgi. Sellele lisandub Brüsseli elukalliduse koefitsient ja mitmed lisatasud.
Palgatõusu ootavad nii sekretärid, kelle kuupalk on maksude järel ligi 2200 eurot kui tippametnikud, kelle palk küünib ligi 17 000 eurole ehk 265 800 kroonile.
Artikkel jätkub pärast reklaami
ELi ametnike palgatõusu teema on täna veel Euroopa Komisjonis Siim Kallase vastutusalas.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.