Valitsus eraldas täna reservist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile erakorralisteks kuludeks 827 246,60 eurot, et rahastada Tallinna teletorni ehitusel rikutud riigihankeseaduse kulu.
SA Tallinna Teletorn sõlmis projekti „Tallinna Teletorni vaateplatvormi rekonstrueerimine ning konverentsi- ja näituste keskuse ehitamine“ elluviimiseks mais 2010 avatud hankemenetluse ning hanke tulemusena töövõtulepingu aktsiaseltsiga KMG Ehitus. Ettevõte katkestas ehituse paar kuud hiljem.
Uue ehitaja leidmiseks korraldas Tallinna Teletorn väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihanke, mille võitis AS YIT Ehitus. Lepingu raames seati küll tööde üleandmise tähtjaks 12. detsember 2011, kuid loodeti lõpetada 10. oktoobril 2011. Kuid ehituse käigus ilmnesid ettenägematud tööd ning ehitusfirma taotlusel pikendati tööde tähtaega kahel korral kuni 20. veebruarini 2012.
Rahandusministeerium on seisukohal, et väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse korraldamine ei olnud õigustatud. Seetõttu soovitas rahandusministeerium Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusel algatada tagasinõue: hankemenetluse läbiviimisel seadust rikkunud toetuse saajalt küsida tagasi 25% hankelepingu summast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
SA Tallinna Teletorn projekti ehitushankest 25% on 981 662,04 eurot ning selle osa jätab EAS välja maksmata. SA Tallinna Teletorn peab leidma nimetatud 15,73% ehk 154 415,44 eurot.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.