Nõudlus USA kinnisvara järele on üha kasvamas, kuid rahvusvahelised ostjad eelistvad luksuskinnisvarale üha enam odavamat kinnisvara. Enim tuleb välismaalastest kinnisvaraostjaid USAsse Hiinast.

- Nõudlus USA kinnisvara järele on üha kasvamas,
Selle põhjuseks võib olla üleüldine kõrge hinnatase koos tugeva USA dollariga, mis tähendab, et välismaiste ostjate jaoks on hinnad kõrgemad, vahendab
Äripäev.“Kogu maailma nõrgem majanduskasv, väärtust kaotanud välisvaluutad ning finantsturgude turbulents on viimase aasta jooksul olnud kõik märkimisväärseteks väljakutseteks välismaiste ostjate jaoks,” sõnas National Association of Realtors(NAR) ökonomist Lawrence Yun.
Välismaised ostjad ostsid ajavahemikus 2015. aasta aprill ja 2016. aasta märts USAs kinnisvara 102,6 miljardi dollari eest, selgub NARi aastaraportist. Välismaalaste ostetud kinnisvara hind oli kõrgem võrreldes USA kodude mediaanhinnaga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kõige enam välismaiseid ostjaid tuli taaskord Hiinast; hiinlased ostsid kinnisvara 27,3 miljardi dollari eest, mis on pisut enam võrreldes eelmise aasta uuringuga. Hiinased ostsid kolm korda enam kui Kanada ostjad, kes jäid teisele kohale.
Hiinlased ostsid ka kõige kallimat kinnisvara; keskmise kodu hind jäi 542 084 dollari juurde.
Varasemalt on välisinvestorite lemmikuks olnud London, kuid seoses Brexitiga on ka sealne kinnisvaraturg mõõnaseisus.
Autor: Kadi Neemre, kaasautor
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?