Detsembris uute korteritega aset leidnud plokktehingud kasvatasid Tallinna aastase korteritehingute mahu 9759-ni ehk 2016. aasta tulemusega võrreldes 6,5%.

- Martin Vahter
- Foto: Eiko Kink
Korterite ruutmeetri hind kerkis keskmiselt 7,6 protsenti, analüüsis kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat. Ettevõtte tegevdirektor Martin Vahter täpsustas, et ehkki keskmist hinda tõstsid kõige rohkem tehingud uute ja kallimate korteritega, kerkisid ka vanemate korterite hinnad.
Vanemate korterite lõikes kasvas pigem kehvemas seisus korterite nõudlus ja hind, sest paljud väikeettevõtjad otsivad võimalikult odavat ja räämas pinda, et seda peale remonti edasi müüa, kommenteeris Vahter.
“2018. aastal tehingute arv pigem kasvab veelgi, kuid samas ka konkurents, sest valmimas on tuhandeid uusi kortereid,” lisas ta.
2017. aastal tehti Tallinnas 15 504 kinnisvaratehingut, mis on 11 protsenti enam kui aasta varem. Mulluste pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus oli 1,675 miljardit, mis on 18 protsenti enam kui 2016. aastal. Kalleim korter müüdi eelmisel aastal 1,55 miljoni, hoonestatud elamumaa krunt 5,4 miljoni ja hoonestamata elamumaa veidi enam kui kahe miljoni euro eest.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?