21. märts 2018

Kindlustusselts: varakevadine sulalumi ohustab ehitisi

Sulalumi puutub katustel kokku uue nähtuse - päikesepaneelidega.
Autor: kinnisvarauudised.ee
Varakevadele iseloomulikud vahelduvad temperatuurid ja ilmastikuolud muudavad katustele kogunenud lume raskeks ja vesiseks ja see seab tõsiselt ohtu katusekonstruktsioonid, majafassaadi ja siseviimistluse.

Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gildeni sõnul loodavad inimesed kevade lähenedes ilmataadi lahkusele ega pea vajalikuks lumekoristusega tegeleda. Küll aga on just sulailm, vihm ja lörts need, mis lumekoormust võivad mitmekordistada ning suured kahjunumbrid on selle tõestuseks.

Seesami varasemate aastate kogemus näitab, et sulamisvee põhjustatud siseviimistluse kahju suurus on keskmiselt 3000 €. Tõsised konstruktsioonikahjud aga ulatuvad üle 20 000 € ning kõige hullematel juhtudel variseb vanem maja sulalume raskuse all kokku. Kuigi paljugi sõltub talvest, hoone ehituslikust kvaliteedist ja sellest, kuidas vesi majja imbub, mängib olulist rolli mängib ka see, mis hetkel kahju märgatakse.

„Isegi, kui lumekogus ei paista ohtlikuna, on majaomaniku või -haldaja kohustuseks vältida lumemassi kogunemist katustele,” sõnas Gilden. “Koristustööd on kindlasti soodsamad, kui õnnetuse tagajärjel kahjude likvideerimine.“

Seesami esindaja sõnul on kurja juureks sageli ka sügisel puhastamata jäetud vihmaveerennid ja torustik, mis võivad sulailmaga põhjustada pidevat vee pritsimist fassaadile. Kui see siis vahelduvate temperatuuridega sulab ja jälle külmub, hakkab krohvitud fassaad lagunema.

Neid hooneid, mida pidevalt ei kasutata, tuleks suuremate ilmamuutuste järel kontrollimas käia.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474