Varakevadele iseloomulikud vahelduvad temperatuurid ja ilmastikuolud muudavad katustele kogunenud lume raskeks ja vesiseks ja see seab tõsiselt ohtu katusekonstruktsioonid, majafassaadi ja siseviimistluse.

- Sulalumi puutub katustel kokku uue nähtuse - päikesepaneelidega.
- Foto: kinnisvarauudised.ee
Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gildeni sõnul loodavad inimesed kevade lähenedes ilmataadi lahkusele ega pea vajalikuks lumekoristusega tegeleda. Küll aga on just sulailm, vihm ja lörts need, mis lumekoormust võivad mitmekordistada ning suured kahjunumbrid on selle tõestuseks.
Seesami varasemate aastate kogemus näitab, et sulamisvee põhjustatud siseviimistluse kahju suurus on keskmiselt 3000 €. Tõsised konstruktsioonikahjud aga ulatuvad üle 20 000 € ning kõige hullematel juhtudel variseb vanem maja sulalume raskuse all kokku. Kuigi paljugi sõltub talvest, hoone ehituslikust kvaliteedist ja sellest, kuidas vesi majja imbub, mängib olulist rolli mängib ka see, mis hetkel kahju märgatakse.
„Isegi, kui lumekogus ei paista ohtlikuna, on majaomaniku või -haldaja kohustuseks vältida lumemassi kogunemist katustele,” sõnas Gilden. “Koristustööd on kindlasti soodsamad, kui õnnetuse tagajärjel kahjude likvideerimine.“
Seesami esindaja sõnul on kurja juureks sageli ka sügisel puhastamata jäetud vihmaveerennid ja torustik, mis võivad sulailmaga põhjustada pidevat vee pritsimist fassaadile. Kui see siis vahelduvate temperatuuridega sulab ja jälle külmub, hakkab krohvitud fassaad lagunema.
Neid hooneid, mida pidevalt ei kasutata, tuleks suuremate ilmamuutuste järel kontrollimas käia.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?