13 september 2018

MKM: üürimajade ehitamine mõjutab ehitusturgu minimaalselt

Toetuse abil rajatavate üürielamute ehitusmaht jääb alla protsendi ehitussektori kogumahust aastas. Seega ei ole õige rääkida suuremahulisest investeeringust ega turu üle kuumendamisest, ütleb Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi elamumajanduse valdkonnajuht Regina Michaelis vastuseks Maido Lüiste arvamusartiklile.

Oluline on välja tuua, et ligi pooled potentsiaalsetest üürielamute projektidest moodustavad rekonstrueerimissooviga taotlused. Ehk siis kõik üürielamud ei saa olema uued püstitatavad hooned, nagu mõnedele turuosalistele tundub.

Samuti on oluline ära märkida, et ühe kohaliku omavalitsuse kohta on toetuse piirmäär 2,5 miljonit eurot ehk siis Tallinn ja Tartu saavad teostada piiratud arvu projekte. Toetus on üles ehitatud pidades silma regionaalseid erisusi. Tegemist on esmavajaliku abiga omavalitsusüksustele, kus esinevad üüriturul tõrked.

Kui väiksemates tõmbekeskustes on probleemiks üüripindade puudus, siis suuremates linnades on probleemiks madala sissetulekuga sihtgruppide võimekus üürida turuhinnaga elamispindu. Kumbagi probleemi erasektori arendajad tänases turuolukorras paraku ei ole ära lahendanud ja sellepärast on riigi sekkumine vajalik ning asjakohane.

Loe Maido Lüiste arvamust SIIT.

Autor: Regina Michaelis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi elamumajanduse valdkonnajuht

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806