• 06.06.23, 06:00

Aeg tiksub müüjate kahjuks: hangunud ärikinnisvaraturul koidab ostuaken

Paanikat veel ei ole, kuid turbulents on turul kohal ja otsustamatuse pinged kerivad. Kevadootusest hakkab saama sügisvaatus. Ärikinnisvaraturg on mugavustsoonist lahkunud.
1Partner Kommertskinnisvara tegevjuht Kirill Vigul rõhutab, et turul paanikat ei ole (Foto: 1Partner)
  • 1Partner Kommertskinnisvara tegevjuht Kirill Vigul rõhutab, et turul paanikat ei ole (Foto: 1Partner)
Valdkonna asjatundjad aitavad kiigata eelolevasse poolaastasse.

Seotud lood

Uudised
  • 30.05.23, 16:04
Mertsina: Rootsi kinnisvarasektori langus jõuab põhja sügisel, hinnalanguseks kujuneb viiendik
Rootsis on kinnisvarasektor saanud väga tugeva löögi, ent tugevam langus sealses kinnisvarasektoris on möödas, kuna keskpank tõstab intressimäärasid 4%-ni, ütles Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Uudised
  • 02.06.23, 09:44
Uusküla: kinnisvaraturul toimuvad jõllitamise meistrivõistlused
Eelmise aasta sügisest alates on kohalikul kinnisvaraturul toimunud piltlikult öeldes jõllitamise meistrivõistlused. Müüjad ei anna eriti hinda alla ning ostjad ei ole nõus praeguse hinnaga ostma – vaadatakse pingsalt teineteisele silma ja tehinguid ei toimu. Erandiks on tehingud, mis on varem kokku lepitud või tulenevad praktilisest vajadusest. Praegu ja tulevikuvaates mõjutavad kinnisvaraturgu kaheksa olulist muutujat, mis suurt optimismi lähiajaks ei anna, kirjutab Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Arvamused
  • 02.06.23, 15:13
Tuulberg: arendajatel on vaja kannatust, mitte paanikaosakonda
Kui turg seisab, ei tule ka uusi arendusi peale ja küll need korterid ära müüakse, kirjutab ehitusfirma Rand ja Tuulberg üks omanikke Aivar Tuulberg vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Uudised
  • 24.05.23, 06:00
Järgmisel aastal tuleb tõusulaine - mahud-hinnad põrutavad Soomele järgi?
Euribori tõus seni veel uusarenduste projekte tugevalt ei mõjuta - vähemalt seisma pole see neid siiani pannud. Turg ei ole päris maha jahtunud, õige hinnaga toode ju müüb ja ka kolli nurga taga ei paista, selgus eilsel Äripäeva Kinnisvaraarenduse konverentsil kinnisvaraarendajate meeleolust.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.06.25, 11:17
Professionaalne kinnisvarahooldus ja avariiteenus lasevad keskenduda sellele, mis on päriselt oluline
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele