Targa maja lahendus ei pea olema kulukas ja keeruline. A-Kaabel on toonud turule koduautomaatikasüsteemi, millega saab iga kodu kiirelt nutikaks. Et süsteem mõjuks osana sisekujunduslikust tervikust, tuleks sellele mõelda juba varakult, räägib ettevõtte tegevjuht Ants Rehe.
Täna ehitatud kodu peaks olema tõhus ka homses maailmas. Kui 80–90% hoonetes kasutatavast energiast kulub kütte-, valgustus- ja muude seadmete rakendamisele, on väga oluline taastuvenergia kogupotentsiaali ära kasutada. Lisades majale funktsionaalsuse saab optimeerida nii energiakulusid kui ka muuta oma elu kõvasti mugavamaks ja turvalisemaks.
Kogu süsteemi aluseks on vaid pisike karp ehk kontroller, mis võimaldab hallata enamiku koduelektroonikast. Nutikust saab luua lisaseadmetega, millega kontroller hakkab madalavõimsusega raadiolainetel suhtlema. Lisaseadmeid saab juurde soetada lähtuvalt sellest, millist mugavust oma ellu vajad. Selle lahenduse eelis ongi see, et 100protsendilist investeeringut ei pea kohe tegema, soetad kontrolleri ja lisad küttesüsteemide juhitavuse ning hiljem võid ka valgustuse või multimeedia juurde võtta.
Targa maja lahendusega saab kontrolli alla:
Artikkel jätkub pärast reklaami
1) küttesüsteemid
Kütteseadmete nutikas juhtimine ja efektiivsuse monitooring aitab energiakulusid vähendada, lisaks on mugav kohandada vastavalt vajadusele tubade, keldri või muude abiruumide temperatuuri. Kui soovid, et magamistoas oleks veidi jahedam, piisab vaid ühest nupuvajutusest.
2) turvalisuse
Turvalisuse tõstmiseks tuleks lisaseadmena soetada valveandurid, millega saab kindlaks teha liikumisi, olla kodustega ühenduses ja ka valgustust juhtida. Samas võid ka sõbrale koduukse või värava distantsilt avada.
3) valgustuse
Valgustuse juhtimisel saab igaüks oma fantaasiat kasutada. Süsteemi kasutajaliidesesse saab tekitada erinevaid stseene – näiteks õhtusöögi valgus, hommiku valgus. Võib ärgata ka nii, et tuled ei lähe kohe 100% põlema, vaid aegamisi. Valgustuse võib panna ka liikumistele reageerima – nii kui toast lahkud, läheb tuli kustu. Valgustuse juhtimine ja koormuse jaotamine aitab ka energiat säästa.
4) multimeedia ja kodukino lahendused
Ühe nupuvajutusega saab kardinad ette, valgust hämardada ja luua sobiliku õhkkonna filmi, muusika või õhtusöögi nautimiseks.
Hetkel kuum
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Artikkel jätkub pärast reklaami
5) territooriumi hoolduse
Süsteem annab ka märku igasugustest probleemidest, leketest või kui keldris ei ole näiteks hoidiste jaoks sobiv temperatuur. Distantsilt võid ka lilli kasta.
Energiakulude vähendamise kõrval ongi just mugavuse aspekt see, mida targa maja lahendus sinu ellu juurde toob. Levipiirkond on süsteemil kuni 100 meetrit, seega saab funktsionaalsust lisada ka abihoonetele.
Reeglite loomine on lihtne ja lõbus
Süsteemi saab juhtida arvuti ja nutiseadmega. Selleks tuleb vaid vastav mobiilirakendus alla laadida. Kasutajaliides on kergesti hallatav, igaüks saab käskluste, stseenide loomisega ise hakkama. Etteantud stseene „õhtusöögi valgus“, „hommikuvalgus“ vms valides saad lihtsasti sobiva miljöö luua.
Majade võimalikud lahendused ja orienteeriv seadmete maksumus:
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hind sisaldab: kütte ja valgustuse juhtimine, pistikupesad ja värava automaatika.Hindadele lisandub käibemaks.
Targa maja süsteemi valikul on oluline:
et süsteem oleks paindlik, võimalik kohandada vastavalt vajadustele;
kasutajaliides oleks lihtne ja loogiline;
erinevad võrgud oleksid omavahel integreeritavad;
funktsionaalsust oleks võimalik pidevalt laiendada.
Helikvaliteet kontrolli alla
Artikkel jätkub pärast reklaami
Et nutiseadmest juhitav heli oleks kvaliteetne, pakume targa maja lahenduse kõrval ka terviklikku helisüsteemi. Tänapäeval ei ole helilahendused ainult helistuudiote pärusmaa, vaid kättesaadav võimalus igale melomaanile.
Kui kunagi kasutati stuudiotes kaja ära võtmiseks munareste, siis nüüdsed lahendused hõlmavad eri suuruse, materjalide ning värvidega mooduleid, mis näevad juba iseenesest nii efektsed välja, et võiksid kodus täiesti eraldiseisva sisekujundusliku elemendina särada.
Kõlareid on võimalik ehitada ka näiteks seintesse või kipslae külge.
Helilahenduse planeerimisel tuleks esmalt mõelda:1) millistesse ruumidesse tuleb heli;2) kus asetsevad muusikakeskus ja kõlarid;3) milline hakkab olema mööblipaigutus.
Kui on eelinfo olemas, siis edasi tegutsevad juba diplomeeritud insenerid, kes loovad igale kodule individuaalse lahenduse.
Rohkem infot leiad siit:
www.akaabel.ee
A-Kaabel
Seotud lood
Hea arhitekt ei paku kliendile ainult soovitud projekti, vaid ka hoone projekteerimiseks vajalikku lisainformatsiooni, mõistlikke lahendusi ja koostööd usaldusväärsete partneritega.
Majja tuleaseme planeerimisel tuleks enne eelkõige läbi mõelda, kas seda soovitakse kütmise või silmailu pärast ning langetada valik lähtuvalt sellest, ütleb Koltsi Kaminad OÜ juhatuse liige Andrus Konga.
Päikeseelekter on viimastel aastatel üle maailma muutunud üha konkurentsivõimelisemaks energiatootmise liigiks tavapäraste energialiikide kõrval. Ka Eestis on huvi PV- ehk Photovoltaic-süsteemide vastu väga suur ja aasta-aastalt suureneb ka kohalik paigaldusvõimsus, sest tasuvusaeg parimatel juhtudel jääb tänaste energiahindadega isegi alla kümne aasta.
Tänapäeva tõhusaim vahend maja soojustamiseks on polüuretaansoojustus (PUR), millega täidetakse seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhukindlaks. PUR-isolatsioonvahud soojustavad hoone külmasildadeta ning alandavad kulutused nii küttele kui ka jahutamisele minimaalseks, olles seega ideaalne lahendus näiteks passiivmaja ehitajatele. Lähemalt räägib rahvusvaheliselt sertifitseeritud passiivmajade konsultant Raul Õuemets Eesti Varaehitus OÜst.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.