Tallinna linnale kuulub vanalinnas kinnisvara, mis seisab praegu tühjalt ja kuhu linn otsib uusi üürnikke.
Foto: Liis Treimann
Vähi rääkis Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis, et pealinn võiks oma praegused pinnad müüa kindlasti erasektorile, kes saaks toimetada vabas konkurentsis ja võtta arvesse ülelinnalist vajadust.
Vahepeal oli kinnisvara kokkuost Hispaaniasse vaat et elu küsimus: ära mingil juhul mõtle, lihtsalt osta, kasvõi end võlgadesse uputades - eks pärast ju paistab mis saab. Kuu alguses hakkas pead tõstma uus trend - Tallinna vanalinn!
Lühike jalg 9/10, Nunne 1, Vene 3, Mündi 2 – need on vaid mõned aadressid Tallinna vanalinnas, kus ruumid kuuluvad linnale, seisavad praegu tühjalt ja otsivad oksjoni kaudu üürnikku. Pealinn on oksjonile lükanud ka ruume, kus on tegus üürnik sees.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.