Eliisa Matsalu • 3 veebruar 2015

Pensioniraha otsib kohta Eesti ärikinnisvaras

LHV Panga nõukogu liige Andres Viisemann usub, et tugeva rendivooga ärikinnisvara on kindlasti üks valdkond, mida investeerimismõttega vaadata.

Pensionifondidel on EfTEN Kinnisvarafondi juht Viljar Arakase hinnangul ilmselge huvi kinnisvarasse investeerida, kuid niisama ei lange midagi sülle. “Tuleb tööd teha ja tingimused fondidele sobivaks teha,” ütles Arakas. Euroopa Keskpanga võlakirjade otsuste tõttu tundub kinnis vara kindlasti üha atraktiivsema varaklassina.

EfTEN Kinnisvarafond II ostis jaanuaris 46 miljoni euroga Radisson Blu Sky hotellikinnistu omanikfirma ning hotelli majandava Astlanda Hotelli ASi. Ärihoonetesse kavatsetakse veelgi jõuliselt investeerida.

Eften Kinnisvarafond II jaoks oli Radisson Blu Sky hotellikinnistu ja Astlanda Hotelli ASi ostmine esimene tehing.Arakas rääkis, et kui nende esimene kinnisvarafond keskendus finantskriisijärgsele oportunistlikule investeerimisstrateegiale, siis jaanuaris asutatud fondi strateegia on nn core-kinnisvaraobjektid. Terminil pole Arakase sõnul eesti keeles üheselt mõistetavat vastet, kuid märksõnadeks on linna tuntuimad ärihooned, stabiilsed üürnikud ja madalam äririsk. Pärast esimest tehingut on EfTENi teisel kinnisvarafondil investeerimiseks praegu17 miljonit eurot omakapitali, mida on laenukapitaliga võimalik poole võrra suurendada.

Ideid ja plaane järgmisteks investeeringuteks Arakase sõnul on, ent poolikutest asjadest ta rääkida veel ei soovinud.

40 miljoni euro ulatuses on EfTENi teisel kinnisvarafondil siduvaid investeerimiskokkuleppeid. Esimeses emissioonis investeerisid fondi Swedbanki, Nordea Eesti ja LHV pensionifondid.

Loe pikemalt edasi tänasest Äripäevast.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806